1. den jsme šikovně zvládli, dopoledne jsme se vydali prozkoumat okolí našeho místa pobytu a vrátili jsme se tak akorát na výborný obědp, protože nám už pěkně vyhládlo. Odpoledne jsme se proměnili v námořníky a zařádili si na námořnické lodi. Vyrobili jsme si námořnické průkazy a naše pokoje proměnili v námořnické kajuty. Putování za ztraceným pokladem začalo :). Den jsme ukončili jízdou na lanovce a potom nás už čekala výborná večeře a postýlky v našich kajutach:).

Navštivte fotogalerii!

T. Hošnová

2.den

 Po klidné noci nás čekala výborná snídaně a mohli jsme si vybrat, na co jsme měli chuť - vajíčka, párečky, šunka, sýr, cereálie - zkrátka každý si našel svoje! Po snídani jsme si chvíli pohráli, vybarvili si námořnické omalovánky a taky nás dopoledne navštívil pošťák, který nesl překvapení v podobě nádherných pohledů od rodičů, prarodičů, tet, strejdů a kamarádů. Odpoledne nás čekala velká tůra na chatu Ondráš, ale aby jsme ji zvládli, museli jsme se posilnit obědem, který jsme celý snědli! Procházku jsme zvládli s malými přestávkami a zdárně jsme dosáhli cíle, nahoře jsme dostali sladkou odměnu a rychlým krokem jsme se vrátili na chatu, kde nás čekala už večeře. Za odměnu jsme se po večeři podívali na pirátskou pohádku a už nás čekaly naše kajuty s postýlkami. Tak jsme zakončili naše druhé dobrodružství a těšíme se na další skvělý den . :)

Navštivte fotogalerii!

3.den

Další den začal probuzením prvními slunečními paprsky a výbornou čerstvě upečenou vánočkou se sladkým kakaem. Až jsme naplnili hladová bříška, tak jsme si chvíli pohráli v naší námořnické herně a potom vesele vypluli v naší námořnické lodi prozkoumat okolí našeho mista pobytu. Zkoumali jsme rostliny, kameny a broučky kolem nás a dokonce jsme se sjeli na naší lanovce! Když už nám konečně zase vyhládlo - už na nás čekalo pravé námořnické jídlo a to kuře na paprice s knedlíkem. Odpolední klid jsme strávili - na rozkaz kapitána - v našich kajutách, kde jsme čerpali sílu na odpolední hledání pokladu! Když jsme byli plní sil, vydali jsme se po stopách zaludného piráta Černovouse, který na nás připravil pasti a schoval mapu k pokladu v hlubokém lese! Poklad jsme ale našli a za odměnu nás už čekaly výborné párky u táboráku a večerní stezka odvahy ! Sice jsme se trošku báli, ale zvládli jsme vše.

Navštivte fotogalerii!

4.den

Krásné slunečné počasí se vyměnilo s mraky a deštěm, a naše loď musela zůstat v přístavu a nemohli jsme prozkoumávat okolí naší lodi, ale nám to nevadilo ! My měli už svoje plány na palubě naši námořnické lodi. Převlékli jsme se do námořnických triček, vyráběli námořnické čepky a práva zábava na lodi mohla začít !Spousta hudby, tancování - proběhla práva námořnická discotéka. Po diskotéce jsme si rozdali krásné diplomy, protože jsme byli šikulky a celou plavbu jsme zvládli na výbornou ! Po pořádném tancování nás čekala sladká večer - knedlíky s borůvkami. S plnými bříšky jsme se mohly vydat na naše kajuty, abysme si mohli užít naši poslední noc, než odplujeme domů.

Navštivte fotogalerii!

T.Hošnová

Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná, příspěvková organizace
epodatelna@cihelni.cz

MŠ DvořákovaZŠ Cihlení

Přehled akcí

Žádné události